



3500 жени в България заболяват годишно от рак на гърдата. В над 90% от случаите заболяването е лечимо, ако бъде открито навреме. Нашите висококвалифицирани специалисти мамолози работят всеотдайно за женското здраве.
Клиниката има договор с НЗОК за оперативно лечение на злокачествени заболявания, реконструкция и оперативно лечение на доброкачествени заболявания на млечната жлеза. Всяка операция се извършва от интердисциплинарен екип от хирург и гинеколог. Екипът поддържа научно практически контакти с водещи европейски центрове - Европейски институт по онкология - Милано, Интердисциплинарен мамологичен център – Дюселдорф и Мамологичен център - Париж.
В отделението се извършват следните хирургични процедури и интервенции:
- биопсия на млечна жлеза-тънкоиглена, щанцова /core/ под ехографски контрол, ексцизионна;
- хирургично лечение при доброкачествени заболявания на млечна жлеза;
- хирургично лечение при злокачествени заболявания на млечна жлеза;
- консервативни и радикални хирургични интервенции, с прилагане на онкопластични методи за възстановяване на контура на млечната жлеза;
- реконструкции на млечните жлези – след предишни оперативни интервенции и при вродени дефекти;
- корекция на дефекти от предишни оперативни интервенции.
ЕКИП
ТЕЛЕФОН ЗА КОНТАКТ